100. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Data publikacji: 30/07/2019

W miejskiej Bibliotece Publicznej w Piastowie 23 sierpnia odpędzie się setne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tego dnia będzie omawiana jedna z książek, która na stałe weszła do kanonu najważniejszych powieści XX wieku.

Jest to książka angielskiego pisarza Williama Goldinga pod tytułem „Władca much”.  Opisuje ona grupę chłopców, którzy po katastrofie lotniczej znaleźli się na bezludnej wyspie. Bez obecności dorosłych, młodzież próbuje zorganizować własne rządy i stworzyć funkcjonalną społeczność, ale te próby mają katastrofalne skutki, o czym później przekonuje się czytelnik.

Zapraszamy wszystkich członków DKK na to wyjątkowe spotkanie.