Darmowe książki i czasopisma online

Biblioteka Otwartej Nauki

Otwarte publikacje naukowe z dziedzin nauk humanistycznych.

Wolne lektury

Ponad 3300 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Udostępnione w kilku formatach – HTML, TXT , PDF, EPUB,MOBI, FB2. Znajdziemy też kilkaset audiobooków w formatach MP3 i Ogg Vorbis i w formacie DAISY dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.

W ramach projektu z 2010 roku Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku powstała platforma publikacji naukowych autorstwa naukowców z całej Polski. Są też darmowe książki, do których bezpośrednio kieruje odnośnik.

Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych to zdigitalizowane publikacje naukowe, materiały archiwalne, dokumentacje badawcze i piśmiennicze dziedzictwo kulturowe (rękopisy, stare druki, książki, czasopisma naukowe i popularnonaukowe, mapy i zdjęcia i wiele innych). Zdigitalizowane dokumenty drukowane, są prezentowane w formacie PDF lub DjVu. Posiadanie konta w Repozytorium NIE gwarantuje dostępu do WSZYSTKICH publikacji. Niektóre publikacje – ze względu na przestrzeganie praw autorskich – są udostępnianie wyłącznie na terenie biblioteki Instytutu, który zdigitalizował tę publikację, o czym informuje napis na miniaturze publikacji oraz treść elementu “Prawa” w opisie bibliograficznym publikacji.

Serwis wolnych podręczników z różnych dziedzin, które każdy może tworzyć i udostępniać za darmo dla innych.

Udostępnia e-podręczniki oraz uzupełniające zasoby metodyczne i dydaktyczne tworzone w ramach projektu e-podręczniki do kształcenia ogólnego. zasoby edukacyjne wytworzone w ramach Projektu będą miały charakter otwarty, co oznacza powszechny, swobodny i darmowy dostęp w dowolnym miejscu i czasie, w tym dostęp bez ograniczeń lub zabezpieczeń technicznych oraz dowolność wykorzystania.

Strona umożliwia pobieranie bezpłatnych e-booków w formatach PDF, EPUB i MOBI.

Dzięki współpracy z firmami sponsorującymi powstała strona, z której bez obaw pobierać całkowicie za darmo i legalnie sponsorowane interesujące nas ebooki. Nie tylko naukowe książki, ale również literatura piękna i książki dla dzieci.

Strona prowadzona przez Fundację Festina Lente. Proza i poezja światowa oraz polska. Poradniki, eseistyka. Także oryginalne wersje językowe. Do czytania na iPadzie, tablecie z Androidem albo czytniku Amazon Kindle. Wersje e-booków w ePub i Mobi a także PDF. Również do słuchania.