Czy można połączyć czytanie z graniem? Jak najbardziej!
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie “Gram, więc czytam”.
Jak informują organizatorzy: “Głównym celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży poprzez powiązanie książki z grą planszową bądź karcianą. Dodatkowo aspiracją konkursu jest budowanie u młodzieży motywacji do rozwoju kreatywności, twórczości i przedsiębiorczości. Udział w konkursie daje młodym ludziom okazję do budowania umiejętności pracy w zespole oraz prowadzenia projektu według własnych koncepcji.”
W konkursie mogą wziąć udział zespoły od 2 do 5 osób w wieku od 10 do 24 lat. Każdy zespół musi mieć pełnoletniego opiekuna, który potwierdza zgłoszenie zespołu.
Planowany przebieg konkursu
Konkurs przebiega w dwóch etapach:
Etap 1. Zgłoszenie i ocena przez Komisję konkursową filmów nadesłanych przez zespoły
Etap 2. Plebiscyt internetowy wybierający najlepszą koncepcję spośród tych, które zostały nominowane do II etapu przez Komisję konkursową.
Zgłoszenie krok po kroku:
1. Zespól zgłasza się do konkursu wypełniając formularz (pstd.org.pl/index.php/konkurs lub papierowy podczas spotkania z Pawłem Kopijerem, autorem trylogii Mitrys). Wymagany podpis pełnoletniego Opiekuna zespołu.
2. Przedstawiciel Komisji Konkursowej oddzwania (odpisuje) na dane kontaktowe Opiekuna zespołu, podane w zgłoszeniu, by potwierdzić przyjęcie do konkursu i podpowiedzieć technicznie jak sprawnie opracować koncepcję.
3. Zespół opracowuje swoją koncepcję GRY, wykonuje ewentualne jej makiety/elementy i nagrywa filmik, na którym członkowie zespołu opowiadają o GRZE, prezentując ją z jak najlepszej strony, a następnie filmik wysyłają na adres mail Komisji Konkursowej
4. Komisja ocenia wszystkie nadesłane filmiki i wybiera 5 lub 10 do drugiego etapu – te wybrane są publikowane na Fanpage’u autora Trylogii Mitrys, Kroniki Dwuświata oraz grupie dyskusyjnej Książki Fantasy.
5. Internauci głosują na poszczególne filmiki, wybierając tym samym w fanowskim plebiscycie ten, który zwycięża cały konkurs.
6. Wyniki konkursu są ogłaszane w mediach, zwycięzcy otrzymują nagrody.
Termin nadsyłania zgłoszeń zespołów konkursowych – do 30 kwiecień 2020
Termin nadsyłania filmów prezentujących koncepcje do konkursu – do 31 maja 2020
Wyłonienie laureatów I etapu – do 15 czerwca 2020
Prezentacja filmów z koncepcjami które przeszły do II etapu
Rozstrzygnięcie konkursu – do 30 czerwca 2020
Nagrody
Zwycięski zespół otrzyma poza wszystkimi nagrodami z etapu I dodatkowo:
1. Zestaw nagród (do podziału wśród członków zespołu): czytnik Kindle, dron, gogle VR
2. Wywiad z członkami zespołu publikowany w sieci (Facebook, Instagram, Youtube)
3. Nagranie wspólnej rozgrywki w GRĘ z autorem Trylogii Mitrys, Kroniki Dwuświata, Pawłem Kopijerem
Biblioteka, pod której opieką zgłosi się i nadeśle projekty największa liczba zespołów konkursowych, będzie miała możliwość zorganizować bezpłatne warsztaty z obszaru rozwoju kreatywności.
Organizator
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie PSTD. Przewodniczącym Komisji Konkursowej jest agent wydawniczy, Hubert Skoczek. W skład Komisji Konkursowej wchodzą przedstawiciele firm wydających książki i gry.
Jak wziąć udział?
Zgłoszenia zespołu do udziału w konkursie można dokonać:
• poprzez wypełnienie formularza na stronie stowarzyszenia (pstd.org.pl/index.php/konkurs)
• poprzez przekazanie formularza na którymś ze spotkań autorskich Pawła Kopijera
• przesłanie formularza na adres przewodniczącego komisji konkursowej hubert@pstd.org.pl
Uczestnicy zarejestrowani w konkursie przesyłają prezentację swojego pomysłu na adres mailowy Przewodniczącego Komisji konkursowej: hubert@pstd.org.pl w formie nagrania video.
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.