Książki na temat uzależnienie od alkoholu

Data publikacji: 04/01/2021

Drodzy Czytelnicy,

w bibliotece przy ul. Warszawskiej i Dworcowej można wypożyczyć książki oraz skorzystać z bezpłatnych broszur związanych z tematyką uzależnienia od alkoholu. Zbiory i broszury otrzymaliśmy od Pełnomocnika Burmistrza ds. profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom oraz od grupy Anonimowych Alkoholików i grupy rodzinnej Al-Anon. Celem naszej współpracy jest umożliwienie Państwu dostępu do literatury, która pomoże zgłębić wiedzę na temat problemu alkoholowego.

Alkohol jest substancją powszechnie dostępną i akceptowaną. Spożywany jest w wielu sytuacjach społecznych: podczas uroczystości, spotkań, wyjazdów, itp. Można by więc powiedzieć, że temat jest nam dobrze znany. Ale czy na pewno?

W społeczeństwie funkcjonuje wiele mitów i fałszywych przekonań na temat alkoholu, jego właściwości i szkodliwości na organizm. Ponadto, trzeba zauważyć, że jego nadużywanie wpływa nie tylko na osobę spożywającą alkohol, ale na całą rodzinę i otoczenie.

Do każdej książki dołączyliśmy informacje na temat tego, gdzie szukać pomocy i wsparcia w sytuacji, gdy członek rodziny nadużywa alkoholu.
Zachęcamy do lektury! Być może będzie to pierwszy krok do wyjścia z trudnej sytuacji życiowej!

Udostępniamy również link do strony Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, na której dostępne są broszury w wersji elektronicznej.