Lekcja biblioteczna w Przedszkolu Miejskim nr 4

Data publikacji: 04/11/2021
Dnia 27 października mieliśmy przyjemność odwiedzić Przedszkole Miejskie nr 4 w Piastowie i przeprowadzić dla Biedronek, Misiaczków, Pszczółek i Tygrysków lekcję biblioteczną pod tytułem: „Biblioteka – dom książek”. Dzieci dowiedziały się czym jest biblioteka, jak się w niej zachowujemy oraz kto tworzy książki.

Grupy bardzo chętnie odpowiadały na nasze pytania, rozmawiały o ulubionych książkach, a nawet usłyszałyśmy przygotowaną dla nas piosenkę, za co bardzo dziękujemy.

Na koniec przedszkolaki otrzymały od nas wyprawkę czytelniczą „Mała książka – Wielki człowiek” oraz kartę młodego czytelnika. Po zapisaniu się do biblioteki będzie można na nią naklejać zebrane naklejki, w celu otrzymania dyplomu Super Czytelnika.

Już wkrótce odwiedzimy inne przedszkola i z pewnością będziemy bawić się tak dobrze, jak podczas wizyty w PM nr 4.