Międzynarodowy Dzień Tłumacza – Spotkanie on-line z panią Krystyną Rodowską

Data publikacji: 30/09/2021
30 września wypada Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na spotkanie z panią Krystyną Rodowską, które odbędzie się w bibliotece na Koszykowej.

Pani Krystyna Rodowska jest tłumaczem literatury francusko- i hiszpańskojęzycznej, poetką, krytykiem literackim oraz popularyzuje polską poezję w krajach Ameryki Łacińskiej.

Dotychczas wydała w Polsce dziewięć tomów poetyckich. Jej wiersze, tłumaczenia i eseje są drukowane w wielu czasopismach polskich i zagranicznych. Za swoją twórczość została odznaczona m.in. srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz francuskim Orderem Sztuki i Literatury, w stopniu oficerskim.

Z panią Krystyną Rodowską rozmawia pani Ewa Gruda.

Spotkanie można obejrzeć dziś od godzinny 18:00 na kanale YouTube biblioteki na Koszykowej.