Otwarcie placówki przy ul. 11 Listopada 2A

Data publikacji: 18/01/2022

W dniu 12 stycznia, po długich oczekiwaniach, nastąpiło otwarcie nowej placówki bibliotecznej w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Wejście do biblioteki publicznej znajduje się od strony ul. 11 Listopada (naprzeciwko przystanku P1 zatrzymującego się przy Poczcie Głównej).

Biblioteka zajmuje powierzchnie dwóch pięter. Na pierwszym ulokowane są nowości, audiobooki dla dorosłych, książki z serii Wielkie Litery, posiadające dużą, wyraźną czcionkę oraz beletrystyka i czasopisma. Na drugim piętrze, do którego można dostać się za pomocą windy, znajdują się książki dla dzieci i młodzieży oraz audiobooki przeznaczone dla nich, a także literatura popularnonaukowa. Wyznaczony został również kącik dla najmłodszych z miękkim dywanem, pufami oraz stolikiem, w którym młodzi czytelnicy mogą spokojnie przejrzeć wybraną dla siebie książkę wraz z rodzicami.

W bibliotece odbywać się będą cykliczne spotkania takie jak: Piastów Pisze Prozę dla osób interesujących się pisarstwem oraz Dyskusyjnego Klubu Książki, który w naszym mieście działa już od ponad 10 lat. W planach są spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz inne imprezy czytelniczo-kulturalne.

W nowej siedzibie czytelnicy mogą skorzystać z takich udogodnień jak wifi na miejscu, czytelnia, stanowiska komputerowe, drukarka i ksero oraz zagrać w gry planszowe. W całej placówce rozmieszczone są  fotele, pufy i krzesła, na których można wygodnie  przysiąść.

Biblioteka w swojej ofercie posiada również kody do platformy Empik Go. Dzięki nim czytelnik ma możliwość przeczytania i przesłuchania kilku tysięcy e-booków, audiobooków i podcastów. Kody są dostępne każdego pierwszego dnia danego miesiąca w bibliotece przy ul. 11 Listopada 2A. Ich ilość jest ograniczona.

Biblioteka przy ul. 11 Listopada 2A otwarta jest:

Pon: 11:00-18:00

Wt: 11:00-18:00

Śr: 10:00-16:00

Czw: 11:00-18:00

Pt: 11:00-18:00

Ostatnia sobota w miesiącu: 9:00-14:00

Podane godzinny są tymczasowe, mogą ulec zmianie.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piastowie.