Przygoda ze Zwiadowcami – lekcja biblioteczna

Data publikacji: 30/09/2021

Ostatnio zaprezentowaliśmy filmik, gdzie złapaliśmy zwiadowcę. Co prawda, nie uzyskaliśmy od niego wielu odpowiedzi, bo zdążył uciec nam na swoim rączym koniu, ale pewne informacje pozyskaliśmy. Postanowiliśmy je wykorzystać na lekcji bibliotecznej przygotowanej razem z Hufiec ZHP Piastów, zorganizowanej dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Piastowie, która odbyła się 24 września.

Podczas niej uczniowie dowiedzieli się, o czym są książki Flanagana. Nauczyli się od harcerzy jak tropić i rozpoznawać ślady dzikich zwierząt oraz jak się zachować podczas spotkania z dzikiem czy niedźwiedziem. Niczym tytułowi bohaterowie strzelali z łuku, a także opanowali trudną umiejętność rozpalania ognia i poznali, co stanowi najlepszą rozpałkę. Jednak to była tylko część lekcji bibliotecznej.

Po drugiej stronie, w ogródku MOK-u, uczniowie otrzymali mapę księstwa Araulen oraz zadania odpowiadające przygodom, jakie przeżył główny bohater powieści Will. Musieli wykorzystać wcześniej uzyskaną wiedzę o tropieniu, by rozpoznać jakie zwierzę napotkali w Lasach Zachodu, przeszli przez przesmyk górski na wąskiej linie, przedarli się przez Cierniowy Las udowadniając, że potrafią przejść przez zdradliwy teren.

Każdy z uczniów wykonał te zadania celująco, otrzymując na koniec certyfikat uzyskania tytułu zwiadowcy.

Zapraszamy do przejrzenia zdjęć z lekcji bibliotecznej w naszym albumie oraz do zapoznania się z książkami Johna Flanagana. Zachęcamy również do zajrzenia na stronę Hufiec ZHP Piastów.