We wtorek 26 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Piastowie miała przyjemność zorganizowania spotkania autorskiego z Panią Małgorzatą Gutowską – Adamczyk, na które przybyło wielu słuchaczy. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Honorata Wróblewska witając serdecznie autorkę, jak i przybyłych słuchaczy.
Na dorobek pisarki Pani Gutowskiej – Adamczyk składa się ponad 70 scenariuszy odcinków kulturowego serialu „Tata, a Marcin powiedział”, powieści dla młodzieży: „110 ulic”, „13. Poprzeczna”, czy „Niebieskie nitki”. Prawdziwą popularność przyniosła jej jednak saga „Cukiernia pod Amorem”, która została niedawno zakończona wraz z publikacją książki: „Jedna z nas”.
Podczas spotkania autorka ujawniła, że według niej istnieją trzy główne powody pisania – dla sławy, pieniędzy i zemsty. To właśnie ostatnia z tych rzeczy skłoniła ją do napisania swojej pierwszej powieści „110 ulic”, którą stworzyła z myślą o synu, który nie spełnił jej oczekiwań. Książka była dla niej swoistą samo terapią, ponieważ w połowie jej pisania zaczęła lubić stworzonego przez siebie bohatera, a zatem zaczęła akceptować wybory swojego dziecka.
Powieści, w których bohaterzy byli wzorowani na synach autorki, stały się bestsellerami, chętnie czytanymi zarówno przez młodzież jak i dojrzalszych czytelników. Dzieci jednak dorosły, skończyły się problemy wynikające z młodzieńczego buntu i Pani Małgorzata Gutowska-Adamczyk postanowiła zmierzyć się z literaturą dla dorosłych.
Seria Cukiernia pod Amorem miała na początku snuć opowieść o upadającej małej firmie rodzinnej i nosić tytuł „Gorzki cukier”, ale pisarka odstąpiła od tego pomysłu, bo jak sama stwierdziła „kto chciałby to czytać”. Stworzyła zamiast tego sagę, w której istniejący świat otula, rozmarza i koi serce czytelnika.
Dla autorki najważniejsza jest fabuła. Od pierwszych stron, zaczyna opowiadać rozbudowaną historię, której główna akcja zaczyna obrastać w dziesiątki wątków pobocznych, stwarzając barwą opowieść o mazowieckich rodach. Podczas spotkania Pani Małgorzata Gutowska-Adamczyk udowodniła swoje umiejętności gawędziarskie, opowiadając o swoich uczuciach podczas pisania, życiu i rodzinie oczarowując przybyłych swoimi słowami.
Na zakończenie spotkania słuchacze mogli zakupić książki, otrzymać dedykację od autorki oraz zrobić z nią pamiątkowe zdjęcie.
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.