XXVII Piastowska Biesiada Poetycka

Data publikacji: 29/09/2020

W sobotę 26 września odbyła się XXVII Piastowska Biesiada Poetycka, na której ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w ogólnopolskim konkursie poetyckim.  Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Pruszkowskiego Krzysztofa Rymuzy.

W tym roku uroczystość odbyła się w Klubie Novus w Piastowie. Imprezę poprowadził jej pomysłodawca i organizator pan Paweł Kubiak. Spotkanie zaszczyciły obecnością: pani Wanda Przybylak, dyr. MOK i Honorata Wróblewska, dyr. MBP w Piastowie, instytucji fundującej nagrody PBP.

Na początku zaprezentowano twórczość regionu, m.in. Warszawy, Żyrardowa, Pruszkowa, Nadarzyna, Piastowa, tzw. „Poezja naszych sąsiadów”. Następnie był występ Sceny Przyfabrycznej Joanny Godlewskiej. Spotkania autorskie odbyli jurorzy konkursu: panowie Andrzej Kosmowski, Paweł Kubiak, Andrzej Wołosewicz – przewodniczący i Krzysztof Ziemski.

Po przerwie, na bardzo smaczny obiad, rozegrano Turniej Jednego Wiersza, wręczono nagrody i dyplomy.

Bezpośrednio przed ogłoszeniem wyników konkursu głównego, obecnych zachwycił recital wokalny w wykonaniu pani Bogumiły Ostrovnoi.

Na koniec nadeszła wreszcie najbardziej oczekiwana część finału. Czwórka jurorów omówiła pokłosie konkursu głównego Piastowskiej Biesiady Poetyckiej, po czym laureatom zostały wręczone nagrody i dyplomy.