Relacja ze spotkania autorskiego z Janem Bliźniakiem

Data publikacji: 21/06/2023
Drodzy czytelnicy,
taką kolejkę po książkowy autograf można spotkać chyba tylko na targach książki! A tworzą ją trzy klasy ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Wczoraj przyjechał do nas już drugi gość specjalny w tym miesiącu, pan Jan Bliźniak. Jest on autorem książek dla dzieci „Śrubek i tajemnice maszynerii” i „Kłopoty gnoma kurzorobka” oraz twórcą portalu „Całe życie w kinie”. Działa także w zakresie edukacji kulturalnej. Warto też dodać, że uczył się i mieszkał w Piastowie.

Tak zaangażowanej publiczności tylko pozazdrościć. Wybrzmiało tyle pytań, że trudno zliczyć. Dotyczyły one powieści pana Bliźniaka, procesu wydawniczego, ulubionych gier, błędów ortograficznych, nagrody Nobla, zarobków i wiele innych. Autor odpowiadał na nie cierpliwie, czy to dotyczyły jego pracy, czy życia osobistego.

Dodatkową atrakcją okazały się zeszyty, w których były jego ręcznie pisane historie i komiksy. Dzieci okazały się być nimi bardzo zainteresowane.

I w tym momencie doszliśmy do wielkiej kolejki, w której uczniowie (a także nauczyciele i pani wiceburmistrz) stali po autograf. Każdej osobie autor poświęcił chwilę czasu, by poznać ich zainteresowania i tym samym sformułować osobistą dedykację.

Spotkanie zwieńczyliśmy grupowymi zdjęciami.