Relacja ze spotkania autorskiego z Panem Robertem Małeckim

Data publikacji: 16/10/2020

Spotkanie autorskie

W piątek 9 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piastowie zostało zorganizowane spotkanie autorskie z Panem Robertem Małeckim.
Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor Honorata Wróblewska, a całość poprowadziła Pani Monika Wilim.

Pan Robert napisał dwie serie kryminałów. Cykl Chełmżyński, w skład którego wchodzi: „Skaza”, „Wada”, „Zadra” oraz Toruński, do której należy: „Najgorsze dopiero nadejdzie”, „Porzuć swój strach” i „Koszmary zasną ostatnie”.
Autor okazał się być świetnym mówcą. Odpowiadał na zadane pytania w sposób lekki, przyjemny i wyczerpujący. Opowiadał o swojej pracy, pasjach i rodzinie. Opisał w jaki sposób tworzy powieści i swoich bohaterów.
Pomimo, iż grono przybyłych było dosyć kameralne, publiczność okazała się być zainteresowana i zaangażowana. Padały pytania o proces twórczy i wydawniczy, życie osobiste oraz o konkretne publikacje. Na wszystkie zagadnienia i wątpliwości autor odpowiadał cierpliwie i wyrozumiale.
Na zakończenie spotkania czytelnicy mogli zakupić książki, otrzymać autograf z dedykacją oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Impreza czytelnicza przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze. Pomimo utrudnień związanych z pandemią, w tym zachowaniu wymogów sanitarnych, całość udała się.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i oby do następnego!