Warszawskie Targi Książek 2019

Data publikacji: 28/05/2019

24 maja rozpoczęła się 10 edycja Warszawskich Targów Książek oraz 13 Targów Książek Akademickich i Naukowych ACADEMIA na stadionie PGE Narodowym. Jako Miejska Biblioteka Publiczna, która była na tym wydarzeniu, chcielibyśmy zdać małą relację z tej imprezy.

Pierwszy dzień był przede wszystkim dedykowany młodszym czytelnikom, którzy od godziny 10 mogli spotkać autorów swoich ulubionych książek. Cykl spotkań rozpoczął Rafał Kosik, który jest znany ze swoich powieści składających się na cykl „Felix, Net i Nika”. Równie wielkie zainteresowanie wzbudziło spotkanie z Andzejem Maleszką – autorem serii „Magiczne Drzewo”.

Drugi dzień Targów był natomiast poświęcony starszym miłośnikom literatury. Uczestnicy mogli spotkać się z Olgą Tokarczuk oraz Ałbenią Grabowską.

Niezwykłą gratką był zdobycie autografu B.A. Paris, pisarki znanej przede wszystkim ze swojej książki „Za zamkniętymi drzwiami.

Za to miłośnicy kryminałów z niecierpliwością wyczekiwali spotkania z jedną z najbardziej popularnych polskich autorek tego gatunku – Katarzyną Puzyńską. Nie wiele jednak mniej czekało na pojawienie się islandzkiej pisarki Yrsa Sigurðardóttir, czy z Michaelem Hjorthem i Hansem Rosenfeldtem. Nie można również zapomnieć o Remigiuszu Mrozie, będącego autorem popularnego cyklu kryminalnego z Chyłką.

Ostatni dzień targów był okazją do rozmowy z Wojciechem Chmielarzem, znanego między innymi z „Żmijowiska”. W tym dniu mogliśmy również zobaczyć Łukasza Orbitowskiego i Manuelę Gretkowską.

Oprócz spotkań z autorami ważną częścią targów były różne festiwale i warsztaty. Naszym zdaniem warto było poświęcić swój czas, by sprawdzić Festiwal Kryminalna Warszawa, Strefa fantastyki czy Gamingu.

Trzymamy kciuki, żeby 11 edycja Targów była równie udana.